fireman

Který požární hlásič vybrat

Nevíte-li, jak správně vybrat požární hlásič nebo plynový hlásič, postupujte podle následujícího rozdělení. Správným výběrem zajistíte optimální ochranu a minimalizujete případné škody při nehodě.

Požární hlásičKouřový požární hlásič: Má nejuniverzálnější použití jak v domácnosti tak v kancelářích. Není vhodný do prostor s tvorbou páry nebo velké prašnosti (koupelny, prašné provozy) nebo místnosti s krbem či kamny.

Požární hlásičIonizační požární hlásič: Používá ze zejména do místností, kde nelze použít kouřový hlásič požáru z důvodu prašnosti nebo vlhkosti. Není vhodný do místnosti s krbem nebo kamny.

Požární hlásičTeplotní požární hlásič: Je vhodný zejména do místností, kde může dojít k tvorbě kouře během provozu jako jsou kotelny, místnosti s krbem či kamny. Detektor funguje na principu rychlého nárůstu teploty, nevadí mu tak kouř z kamen.

Požární hlásičHlásič hořlavých plynů: Pokud máte jakýkoliv spotřebič používající plyn nebo uskladněné plynové bomby, je vhodné do stejné místnosti umístit i plynový hlásič. Toto velmi citlivé zařízení upozorní na jakýkoliv únik plynu. Reaguje na všechny silně hořlavé plyny.

Požární hlásičHlásič oxidu uhelnatého: Umisťuje se ke karmám a kotlům. Zajistí okamžité upozornění na tvorbu oxidu ohelnatého, který začne vznikat při špatném přisávání kyslíku ke spotřebiči. Vzhledem ke zrádnosti oxidu uhelnatého se doporučuje zejména k domácím kotlům a karmám.

Podrobnější popis k výběru pořárního hlásiče naleznete zde v kapitole Jak vybrat požární hlásič